Hallfort-index van de prijzen per m² van stalen gebouwen

Waarneming van 25 oktober 2026

Kort antwoordIn onze selectie van online gepubliceerde prijzen in de Benelux ligt de middelste helft van de bouwpakketten voor niet-geïsoleerde stalen hallen tussen 97 en 200 EUR excl. btw per m², waarbij transport en montage afhankelijk van de verkoper niet inbegrepen zijn. Een geleverde en gemonteerde geïsoleerde hal van 500 m² kost in Duitsland 403 tot 480 EUR per m². De index vergelijkt deze waarnemingen met de prijzen van ons model.

Overzicht per type gebouw

Elke rij is een prijs die een verkoper publiceert, herleid tot de vloeroppervlakte per m², excl. btw. De reikwijdte verschilt: lees de kolom “Wat de prijs dekt”.
TypeWat de prijs dektWaarnemingenMediaanMinimumMaximum
LandbouwloodsBouwpakket zonder montage5685097
LandbouwloodsGeleverd en gemonteerd1290290290
GarageBouwpakket zonder montage2495451539
GarageDoe-het-zelfzaak86239440
Geïsoleerde halBouwpakket zonder montage1518990315
Geïsoleerde halBouwpakket geleverd4232167312
Geïsoleerde halGeleverd en gemonteerd8405294824
Open loodsBouwpakket zonder montage5525099
Open loodsGeleverd en gemonteerd2150119180
Overkapping en carportBouwpakket zonder montage34637328
Overkapping en carportBouwpakket geleverd1163163163
Overkapping en carportDoe-het-zelfzaak511032258
OpslaghalBouwpakket zonder montage3313741400
OpslaghalBouwpakket geleverd6165126204
OpslaghalAlleen constructie59858275
OpslaghalGeleverd en gemonteerd6186141365

Prijzen van het Hallfort-model voor standaardmaten

Berekend met ons gepubliceerde kostenmodel, inclusief montage behalve bij carports, voor een vlak terrein in België.

ProductOppervlakteBouwpakket zonder montageGeleverd en gemonteerd
Landbouwloodsen 12 x 18 m216 m²178309
Landbouwloodsen 12 x 24 m288 m²170296
Landbouwloodsen 15 x 30 m450 m²160287
Landbouwloodsen 18 x 36 m648 m²156283
Landbouwloodsen 20 x 40 m800 m²153279
Landbouwloodsen 24 x 48 m1.152 m²149275
Opslaghallen 10 x 15 m150 m²238386
Opslaghallen 12 x 20 m240 m²212352
Opslaghallen 15 x 25 m375 m²195328
Opslaghallen 20 x 30 m600 m²184314
Opslaghallen 25 x 40 m1.000 m²174302
Opslaghallen 30 x 50 m1.500 m²170296
Geïsoleerde hallen 15 x 20 m300 m²263397
Geïsoleerde hallen 15 x 30 m450 m²249382
Geïsoleerde hallen 20 x 40 m800 m²230359
Geïsoleerde hallen 25 x 50 m1.250 m²219347
Geïsoleerde hallen 30 x 60 m1.800 m²212336
Garages en werkplaatsen 4 x 6 m24 m²358533
Garages en werkplaatsen 6 x 6 m36 m²296449
Garages en werkplaatsen 6 x 9 m54 m²312479
Garages en werkplaatsen 8 x 10 m80 m²265413
Garages en werkplaatsen 9 x 12 m108 m²239391
Garages en werkplaatsen 10 x 15 m150 m²218359
Carports en overkappingen 3 x 5 m15 m²262372
Carports en overkappingen 6 x 5 m30 m²203313
Carports en overkappingen 6 x 6 m36 m²193303
Carports en overkappingen 9 x 6 m54 m²233371
Carports en overkappingen 12 x 8 m96 m²193319
Luifels 6 x 10 m60 m²223358
Luifels 8 x 15 m120 m²181316
Luifels 10 x 20 m200 m²163289
Luifels 12 x 30 m360 m²152279

Prijzen die op de markt zijn waargenomen

Gegevens downloaden (CSV)

VerkoperLandTypeWat de prijs dektEUR/m² excl. btwProduct
BatimentsmoinschersLULandbouwloodsBouwpakket zonder montage49,7Hangar de stockage agricole 12,6 x 24 x 6 m (302,40 m2), chenaux et regulateur de condensation, 15 025 HT
BatimentsmoinschersLULandbouwloodsBouwpakket zonder montage51,4Hangar agricole galvanise en kit 12,6 x 18 m (226,80 m2 affiches, titre 230 m2), 11 650 HT
BatimentsmoinschersLULandbouwloodsBouwpakket zonder montage68Batiment agricole en kit barde sur 3 cotes, 16,6 x 24 x 5 m (la fiche titre 400 m2, surface affichee 398,40 m2), 27 111 HT
BatimentsmoinschersLULandbouwloodsBouwpakket zonder montage78Hangar agricole ferme en kit galvanise avec porte coulissante, 16,6 x 24 x 5 m (la fiche titre 400 m2, surface affichee 398,40 m2), 31 070 HT
FrisokitBELandbouwloodsBouwpakket zonder montage97,310x21x4 m non isole (usage agricole cite), 20 439 HTVA hors livraison
PACO MetallbauDELandbouwloodsGeleverd en gemonteerd290Agrarhalle 193 m2 non isolee, 56 000 EUR (projet de reference, prix ca. net) (scope corrige le 2026-10-24 : projet livre et monte)
PraxisNLGarageDoe-het-zelfzaak38,7H&J garage auto Houston 18,56 m2 exterieur, 719 HTVA
PraxisNLGarageDoe-het-zelfzaak40H&J garage metaal Nevada, buitenoppervlak 14,57 m2 (4,70 x 3,10 m, le nom du produit cite 15,36 m2), 705 TTC converti a 582,6 HTVA avec la TVA neerlandaise de 21 pour cent (la page indique 'Alle prijzen zijn incl. BTW'), sans livraison
BricoBEGarageDoe-het-zelfzaak49,4H&J garage Houston avec gouttiere, antracite, buitenoppervlak 18,56 m2 selon la fiche (570 x 310 cm donnent 17,67 m2), 1 109 TTC converti a 916,5 HTVA avec la TVA belge de 21 pour cent (la page indique 'Alle prijzen zijn incl. BTW'), sans livraison
BricoBEGarageDoe-het-zelfzaak51H&J garage metaal Nevada, buitenoppervlak 14,57 m2 (4,70 x 3,10 m, le nom du produit cite 15,36 m2), 899 TTC converti a 743,0 HTVA avec la TVA belge de 21 pour cent (la page indique 'Alle prijzen zijn incl. BTW'), sans livraison
Mr Bricolage BEBEGarageDoe-het-zelfzaak72,6Garage metal Yardmaster galvanise 2,97 x 7,62 x 2,21 m (surface hors tout 22,63 m2, surface utile 20,31 m2), 1 643,80 HTVA (1 989 TTC sur la fiche, TVA 21 pour cent), sans livraison
B&QGBGarageDoe-het-zelfzaak79,8Garage Apex 10 x 20 ft, 1 499 GBP TTC (calcul HT)
Mr Bricolage BEBEGarageDoe-het-zelfzaak85,6Garage metal Yardmaster galvanise 2,97 x 5,22 x 2,21 m (surface hors tout 15,50 m2, surface utile 13,69 m2), 1 326,45 HTVA (1 605 TTC sur la fiche, TVA 21 pour cent), sans livraison
Carport CentralUSGarageGeleverd en gemonteerd184Garage 30x50x12 ft, 28 638 USD, livraison et pose incluses (1 500 sq ft)
HuboBEGarageDoe-het-zelfzaak440Telluria 3663G garage acier, 6,28 x 3,58 m, toit sandwich isole, porte basculante electrique, 11 969 sur la fiche sans mention de TVA. Prix de detail belge suppose TTC et converti a 9 891,7 HTVA avec la TVA belge de 21 pour cent, a confirmer (te controleren)
Finish BuildingNLGarageBouwpakket zonder montage450,7Garage 4x6x3 m sur mesure, non isole, HTVA
Finish BuildingNLGarageBouwpakket zonder montage538,5Garage 4x6x3 m sur mesure, isole, HTVA
BatimentsmoinschersLUGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage90FAQ: 80 a 100 avec panneaux sandwich
BatimentsmoinschersLUGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage133Isole 16,6x24 m, porte sectionnelle motorisee (calcul)
BatimentsmoinschersFRGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage133Isole 398,4 m2, 52 992,6 EUR HT
FrisokitBEGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage13512x25 m isole (isolation 80 mm, calcul)
BatimentsmoinschersLUGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage147,8Batiment industriel ferme et isole avec acrotere, 20,6 x 30 x 6 m (la fiche titre 620 m2), 91 361,72 HT, livre en kit
Finish BuildingNLGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage150,1Isole 15x25x3 m (calcul)
FrisokitBEGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage155,510x21 m isole (isolation 80 mm, calcul)
Q LoodsNLGeïsoleerde halBouwpakket geleverd167Loods isolee panneaux 80 mm, 10 x 25 m, hauteur de gouttiere 3 m, toit 15 degres, gouttieres acier incluses, a partir de 41 740 HTVA ('excl. btw'), montage non inclus (12 600 en plus)
Finish BuildingNLGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage188,9Loods 10 x 20 x 4 m isolee, panneaux sandwich 40 mm, a partir de 37 788 HTVA ('excl. btw'), ossature galvanisee, une porte sectionnelle manuelle 2 x 2 m, hors emballage, transport et montage
HuismanNLGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage199,2Isole 10x15 m (calcul)
FrisokitBEGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage200,68x16 m isole (isolation 80 mm, calcul)
Q LoodsNLGeïsoleerde halBouwpakket geleverd210,6Loods isolee panneaux 60 mm, 9 x 12 m, hauteur de gouttiere 3 m, toit 20 degres, gouttieres incluses, a partir de 22 750 HTVA ('exclusief btw'), page 'kosten van geleverde loodsen', montage non inclus (6 950 en plus)
HuismanNLGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage223,7Isole 8x15 m (calcul)
HuismanNLGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage249,7Isole 8x12 m (calcul)
OptistaalNLGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage250Hall isole 40 mm
Q LoodsNLGeïsoleerde halBouwpakket geleverd253,3Loods isolee panneaux 60 mm, 6 x 12 m, hauteur de gouttiere 3 m, toit 35 degres, gouttieres incluses, a partir de 18 240 HTVA ('excl. btw'), montage non inclus (5 650 en plus)
HuismanNLGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage277,5Isole 8x10 m (calcul)
SmartHallsPLGeïsoleerde halGeleverd en gemonteerd294Sandwich, 1 000-1 500 PLN/m2 (courtier, fourchette)
HeinlDEGeïsoleerde halBouwpakket geleverd311,7Halle isolee 256,3 m2, 79 900 EUR HTVA, livree sans dechargement
OptistaalNLGeïsoleerde halBouwpakket zonder montage315Hall isole 80 mm
Rechner-portal.deDEGeïsoleerde halGeleverd en gemonteerd337,5Halle isolee 1 000 m2, livree et montee, hors dalle (synthese de 18 prix)
Visser DokkumNLGeïsoleerde halGeleverd en gemonteerd350Hall equipe (isolation, dalle, electricite), 300 a 400 et plus (scope corrige le 2026-10-24 : dalle et electricite comprises, donc hors kit)
Rechner-portal.deDEGeïsoleerde halGeleverd en gemonteerd368Halle isolee 800 m2, livree et montee, hors dalle (synthese de 18 prix)
Rechner-portal.deDEGeïsoleerde halGeleverd en gemonteerd441,5Halle isolee 500 m2, livree et montee, hors dalle (synthese de 18 prix)
Rechner-portal.deDEGeïsoleerde halGeleverd en gemonteerd538Halle isolee 300 m2, livree et montee, hors dalle (synthese de 18 prix)
Rechner-portal.deDEGeïsoleerde halGeleverd en gemonteerd629,5Halle isolee 200 m2, livree et montee, hors dalle (synthese de 18 prix)
Rechner-portal.deDEGeïsoleerde halGeleverd en gemonteerd823,5Halle isolee 100 m2, nette, livree et montee, hors dalle (synthese de 18 prix)
BatimentsmoinschersLUOpen loodsBouwpakket zonder montage50,1Batiment agricole en kit ouvert, 20,6 x 30 x 5 m (la fiche titre 620 m2), 30 968 HT, vendu en kit sans transport ni montage mentionnes
BatimentsmoinschersLUOpen loodsBouwpakket zonder montage50,5Batiment agricole en kit ouvert, 20,6 x 24 x 5 m (la fiche titre 500 m2, surface affichee 494,40 m2), 24 950 HT
BatimentsmoinschersFROpen loodsBouwpakket zonder montage51,7Hangar ouvert 20,6x30x6 m, 618 m2, 31 929 EUR HT, hors transport
HuismanBEOpen loodsBouwpakket zonder montage72,8Loods dak op poten 20 x 40 m, 'standaard prijs bouwpakket' 58 245, montage par le client, la page ne precise pas si les prix sont HTVA ou TTC, valeur reprise telle quelle sans conversion (te controleren)
HuismanBEOpen loodsBouwpakket zonder montage99,2Loods dak op poten (toit sur poteaux, deux pignons) 10 x 20 m, 'standaard prijs bouwpakket' 19 840, montage par le client, la page ne precise pas si les prix sont HTVA ou TTC, valeur reprise telle quelle sans conversion (te controleren)
HuismanBEOpen loodsGeleverd en gemonteerd119,1Loods dak op poten 20 x 40 m, 'standaard prijs bouwen' 95 255, fondation, charpente, couverture, deux pignons, permis et calculs inclus, la page ne precise pas si les prix sont HTVA ou TTC, valeur reprise telle quelle sans conversion (te controleren)
HuismanBEOpen loodsGeleverd en gemonteerd180,1Loods dak op poten 10 x 20 m, 'standaard prijs bouwen' 36 025, fondation, charpente, couverture, deux pignons, permis et calculs inclus, la page ne precise pas si les prix sont HTVA ou TTC, valeur reprise telle quelle sans conversion (te controleren)
Brico DepotFROverkapping en carportDoe-het-zelfzaak32,3Abri metal 9 m2, 349 EUR TTC (calcul HT)
BatimentsmoinschersLUOverkapping en carportBouwpakket zonder montage36,7Abri bi-pente ouvert en kit, 8 x 15 x 3,35 m, 120 m2, 4 398 HT
BatimentsmoinschersLUOverkapping en carportBouwpakket zonder montage45,6Abri de voiture monopente en kit, 4 x 5 x 3,4 m, 20 m2, 911 HT
OBIDEOverkapping en carportDoe-het-zelfzaak82,9Tepro Multi Shed Large 261 x 132 cm (3,45 m2), 339,99 TTC (19 %), 285,71 HT
Hornbach DEDEOverkapping en carportDoe-het-zelfzaak109,6Konsta Fusio L 289 x 318 cm, 1 199 EUR TTC (calcul HT)
Hornbach LULUOverkapping en carportDoe-het-zelfzaak132,9Konsta abri outils, 9 m2 annonces, 1 399 TTC
UmfeldtNLOverkapping en carportBouwpakket geleverd162,6Abri velo Leipzig 4,4x4,4 m, 3 148 HTVA transport inclus
Hornbach NLNLOverkapping en carportDoe-het-zelfzaak258,4Biohort Europa 4A 316x156 cm, 1 379 TTC
CarportsproNLOverkapping en carportBouwpakket zonder montage327,8Carport acier Amelia 3x6 m, 5 900 HTVA
Qingdao ShowhooCNOpslaghalBouwpakket zonder montage29,533 USD/m2 (1 000 m2), palier petit volume, CE, SGS, ISO 9001 (prix FOB Chine, hors fret, droits et TVA)
Qingdao HandyCNOpslaghalBouwpakket zonder montage40,245 USD/m2 (500 m2), palier petit volume, EN 1090 EXC2 annonce
BatimentsmoinschersFROpslaghalBouwpakket zonder montage41,4Batiments en stock, a partir de
BatimentsmoinschersLUOpslaghalBouwpakket zonder montage41,4Stock, des 41,41 HT
Jiangsu HuilundaCNOpslaghalBouwpakket zonder montage44,750 USD/m2 (200 m2), palier petit volume, CE, norme GB (prix FOB Chine, hors fret, droits et TVA)
Qingdao Steel BuildingCNOpslaghalBouwpakket zonder montage44,750 USD/m2 (500 m2), palier petit volume, EN 1090-1 EXC2 annonce (certificat liste expire) (prix FOB Chine, hors fret, droits et TVA)
Qingdao Longtai (b2usa)CNOpslaghalBouwpakket zonder montage49,155 USD/m2 FOB Qingdao, MOQ 100 m2, palier petit volume (prix FOB Chine, hors fret, droits et TVA)
Jiangsu HangjianCNOpslaghalBouwpakket zonder montage53,660 USD/m2 (100 m2), palier petit volume, aucune certification affichee (prix FOB Chine, hors fret, droits et TVA)
HuismanNLOpslaghalAlleen constructie58,2Skellet 15x10 m, ossature seule sans bardage, 8 723,66 HTVA (calcul)
BatimentsmoinschersLUOpslaghalBouwpakket zonder montage61,4Batiment ferme 20,6x54 m (calcul)
BatimentsmoinschersFROpslaghalBouwpakket zonder montage61,4Batiment ferme 1 110 m2, 68 171 EUR HT, portes coulissantes, hors transport
HuismanNLOpslaghalBouwpakket zonder montage66,9Skellet 10x8 m (calcul depuis 6 474,20 TTC)
BatimentsmoinschersLUOpslaghalBouwpakket zonder montage67,1Batiment galvanise en kit, zone venteuse jusqu'a 192 km/h, 8,9 x 48 x 5 m (la fiche titre 430 m2, surface affichee 427,20 m2), 28 674 HT
STAHA SystemhallenDEOpslaghalBouwpakket zonder montage79,4Couverture de maneges (VB, annonce)
SmartHallsPLOpslaghalAlleen constructie82,5Structure seule, 250-450 PLN/m2 (courtier, fourchette)
IblaFROpslaghalBouwpakket zonder montage83,3300 m2 des 25 000 EUR
Allied Steel BuildingsUSOpslaghalAlleen constructie92Guide, 40x60 ft, 18 000 a 28 000 USD, structure acier
STAHA SystemhallenDEOpslaghalBouwpakket zonder montage92,6Halle 41,5 x 22 x 5,15 m, 84 500 EUR (VB, annonce)
FrisokitBEOpslaghalBouwpakket zonder montage95,712x25 m non isole, livraison exclue (calcul)
FrisokitBEOpslaghalBouwpakket zonder montage97,310x21 m non isole, livraison exclue (calcul)
Annonces FINN non nommeesNOOpslaghalAlleen constructie98,3Structure 24 x 40 m, colonnes et contreventements, 987 400 NOK HT, 10,4665 NOK/EUR (BCE 23/10/2026)
BatimentsmoinschersLUOpslaghalBouwpakket zonder montage100,8Hangar ferme 12,6x18 m (calcul)
BatimentsmoinschersFROpslaghalBouwpakket zonder montage100,8Ferme 226,8 m2, 22 854 EUR HT, porte sectionnelle motorisee
Annonces FINN non nommeesNOOpslaghalAlleen constructie106,8Structure 10 x 17 m (cadre, poteaux, contreventements, sans pannes ni bardage), 190 000 NOK HT hors transport, 10,4665 NOK/EUR (BCE 23/10/2026)
IblaFROpslaghalBouwpakket zonder montage120500 m2 des 60 000 EUR
HeinlDEOpslaghalBouwpakket geleverd125,7Halle froide 910,8 m2, 114 500 EUR HTVA, livree chantier, statique incluse, sans montage ni fondations
Paradine SystembauDEOpslaghalBouwpakket zonder montage126,4Halle arc 15 x 30 m, 56 900 EUR depart usine, statique incluse
Finish BuildingNLOpslaghalBouwpakket zonder montage127,2Kit 15x25x3 m, transport et pre-montage exclus
General SteelUSOpslaghalBouwpakket zonder montage135I-beam 40x60 ft, 14 USD par sq ft
FrisokitBEOpslaghalBouwpakket zonder montage137,28x16 m non isole, livraison exclue (calcul)
BlechtransDEOpslaghalGeleverd en gemonteerd140,910 x 20 m, 28 180 EUR, livraison et montage annonces gratuits, TVA non precisee
SteelMasterUSOpslaghalBouwpakket zonder montage144Quonset 30x40 ft, prix de depart 18 000 USD
HuismanNLOpslaghalBouwpakket geleverd145,7Kit 10x15 m, livraison NL incluse, montage exclu (calcul depuis prix TTC)
TEPE SystemhallenDEOpslaghalBouwpakket zonder montage147,7Kit 8 x 13,5 m, 15 950 EUR depart usine, galvanise, statique
RemoPLOpslaghalBouwpakket zonder montage150,61 000 m2, 640 000 PLN, de zero avec projet et fondations
Finish BuildingNLOpslaghalBouwpakket zonder montage150,6Loods 10 x 20 x 4 m non isolee, bac acier 0,55 mm, a partir de 30 122 HTVA ('excl. btw'), ossature galvanisee, une porte sectionnelle manuelle 2 x 2 m, hors emballage, transport et montage
Paradine SystembauDEOpslaghalBouwpakket zonder montage153,2Halle arc 15 x 30 m, version bogendach
BlechtransDEOpslaghalGeleverd en gemonteerd1557 x 12,5 m, livraison et montage annonces gratuits
SnelbouwloodsNLOpslaghalBouwpakket zonder montage163,3Loods non isolee 12 x 30 m, hauteur de gouttiere 5 m, 58 800 HTVA ('exc. btw'), indication de prix sur la page 'loods bouwpakket prijzen', fondation, transport et montage non detailles
HuismanNLOpslaghalBouwpakket geleverd163,7Kit 8x15 m, livraison NL incluse, montage exclu (calcul depuis prix TTC)
Annonces FINN non nommeesNOOpslaghalBouwpakket geleverd166,7Kit 24 x 40 m non isole livre a Oslo (colonnes, pannes Z, toiture et murs), sans fondation ni montage, 1 674 500 NOK HT, 10,4665 NOK/EUR (BCE 23/10/2026)
RemoPLOpslaghalBouwpakket zonder montage169,9500 m2, 361 000 PLN, de zero avec projet et fondations
NorsteelCAOpslaghalBouwpakket zonder montage171,5Repere de guide, 20 a 30 CAD par sq ft
Visser DokkumNLOpslaghalGeleverd en gemonteerd175Hall de base 1 000 m2, fourchette generale (montage et fondations non precises par la source) (te controleren)
Alfapanel InvestPLOpslaghalBouwpakket zonder montage179,7Halle 18 x 40 m, 550 000 PLN net, panneaux 50 mm, montage exclu
HuismanNLOpslaghalBouwpakket geleverd185,2Kit 8x12 m, livraison NL incluse, montage exclu (calcul depuis prix TTC)
Alfapanel InvestPLOpslaghalBouwpakket zonder montage191,4Halle 375 m2
OptistaalNLOpslaghalBouwpakket zonder montage195Kit 15x20 m
BlechtransDEOpslaghalGeleverd en gemonteerd1965 x 8 m, livraison et montage annonces gratuits
OptistaalNLOpslaghalBouwpakket zonder montage200Page bedrijfshal
HuismanNLOpslaghalBouwpakket geleverd204,1Kit 8x10 m, livraison NL incluse, montage exclu (calcul depuis prix TTC)
Springfield Steel BuildingsGBOpslaghalBouwpakket zonder montage204,3Atelier 20 x 10 x 3,2 m, 35 530 GBP, fourniture seule
SnelbouwloodsNLOpslaghalBouwpakket zonder montage204,6Loods non isolee 8 x 15 m, hauteur de gouttiere 3 m, 24 550 HTVA ('exc. btw'), indication de prix sur la page 'loods bouwpakket prijzen', fondation, transport et montage non detailles
FrisokitBEOpslaghalBouwpakket zonder montage204,96x10 m non isole, livraison exclue (calcul)
OptistaalNLOpslaghalBouwpakket zonder montage215Kit 12x18 m, fondation et montage exclus
NorsteelCAOpslaghalBouwpakket geleverd226Kit 30x40x10 ft, 39 509 CAD en promotion (liste 56 441), plans estampilles et livraison incluse
Springfield Steel BuildingsGBOpslaghalBouwpakket zonder montage234,9Petit atelier 9,2 x 12 m, 22 550 GBP (calcul)
SmartHallsPLOpslaghalGeleverd en gemonteerd235Halle standard cle en main, 800-1 200 PLN/m2 (courtier, fourchette)
NoviconNLOpslaghalAlleen constructie275Hall simple, fourchette generale, hors fondation et facade
SmartHallsPLOpslaghalGeleverd en gemonteerd364,5Avec grues, 1 200-1 900 PLN/m2 (courtier, fourchette)
OptistaalNLOpslaghalBouwpakket zonder montage400Kit 6x9 m

Methode

De prijzen zijn op 25 oktober 2026 waargenomen op de websites van verkopers. De lijst en de adressen staan in de kolom Bron.

Als een verkoper een prijs en afmetingen publiceert, delen wij de prijs excl. btw door de vloeroppervlakte. Een prijs incl. btw wordt herleid tot excl. btw tegen het tarief van het land.

Prijzen waarbij de btw niet is vermeld, worden uitgesloten. Waarnemingen met de aanduiding “te controleren” komen uit zoekresultaten of oude pagina's.

De namen van de verkopers staan er om controle mogelijk te maken. Hun vermelding is geen aanbeveling en ook geen kritiek.

Deze index citeren: “Hallfort-index van de prijzen per m² van stalen gebouwen, waarneming van 25 oktober 2026, https://hallfort.com/nl/price-index”. De waarnemingen staan onder licentie CC BY 4.0: vrij herbruikbaar met bronvermelding.

Parameters van het kostenmodel

Parameter (toelichting in het Engels)Centrale waardeLaagHoogBron
Portal frame, rolled sections, eaves up to 6 m: 25-35 kg per m2 of floor (bauforumstahl 2026), 30-40 for low eaves (SCI).30 kg/m22535[1][2]
Agricultural buildings: 20-30 kg/m2.25 kg/m22030[1]
From 30 kg/m2 at 6 m to 42 (35-55) kg/m2 at 12 m: (42-30)/6, (35-25)/6, (55-35)/6.2 kg/m2 per m1,673,33[1][2]
Purlins and side rails: Z200 purlins 4.15-6.8 kg/m at 1.5-1.8 m centres on a 20 x 25 m hall. Fabricator weight to confirm. Weights confirmed on the Joris Ide product page on 2026-10-25.7 kg/m259[1]
Open structures carry roof purlins only (about 3 kg/m2). The high value is the full secondary steel of a closed building.3 kg/m237[1]
Surcharge for crane or snow zone 3: +12 to +25 % on the steel.1,18 x1,121,25[1]
Rolled beams supplied and erected 2.30-3.40 EUR/kg (bauforumstahl, Q4 2025) less the erection share (10-15 %, SCI). Low end from Bouwen met Staal's large hall breakdown (the PDF is offline, archived copy of 2024-07-06: undated slides at an old price level, the low end still needs a current source).2,5 EUR/kg1,93,1[1][2]
Hot dip galvanizing 295-660 EUR/t depending on section weight (Q4 2025, zinc at 3 000 EUR/t).0,45 EUR/kg0,330,66[1]
Portal frame spacing 5 to 8 m. A longer bay means fewer frames and anchors, hence low = 8.6 m85[1]
Coated trapezoidal sheet 0.5 mm: Polish mill list 2024 (low), Belgian net list 2022 (high). Central is a judgement between the two.11 EUR/m27,214,8[1][2]
Belgian net list January 2022: sheet with felt 17.40, without 14.80. Single source, to be indexed.2,6 EUR/m22,62,6[1]
PIR wall panel 60 mm from a Dutch trade seller (24.50 from 150 m2). High: Austrian retail price excl. VAT.25,5 EUR/m224,544,8[1][2]
PIR 100 mm: linear extrapolation of the Dutch 60 and 80 mm prices plus 2.50 for the roof profile. Low: Polish seller. High: Austrian retail.35 EUR/m22757,4[1][2]
Profiled polycarbonate rooflight sheet, retail prices excl. VAT in Germany and the Netherlands.13,7 EUR/m28,320[1][2]
Ridge and verge flashing, retail excl. VAT. Applied to ridge, verges and corners.12,6 EUR/m8,414,7[1]
0.5 mm steel at 7 850 kg/m3 is 3.9 kg/m2 flat, about 5 kg/m2 once profiled and coated.5 kg/m246
PIR 100 mm panels weigh 11.6 to 12.3 kg/m2 (manufacturer datasheets).12 kg/m211,612,3[1][2]
Garage sectional door 3 x 2.5 m with operator, self-assembly kit, German retail excl. VAT.1.330 EUR1.3301.330[1]
Industrial sectional door 4 x 4 m, 40 mm PUR, manual, supplied.2.370 EUR2.3702.430[1]
Industrial sectional door 5 x 5 m, same range, supplied. Single source.3.172 EUR3.1723.172[1]
Belgian supplied and fitted range 1 200-4 000 EUR, low raised to the supply price.2.600 EUR1.3304.000[1]
4 x 4.2 m sectional door supplied and fitted, 4 584 EUR, range used by the calculator 4 040-5 540.4.500 EUR3.5006.500[1]
5 x 5 m supply price plus the fitting share measured on the 4 x 4 m door (4 500 - 2 370).5.302 EUR4.3027.242[1]
Steel personnel door about 1 x 2.1 m, retail excl. VAT. High: Hörmann list price.360 EUR227449[1]
Steel half-round gutter, retail excl. VAT.7,3 EUR/m58,9[1]
Steel downpipe 100 mm, retail excl. VAT.10,8 EUR/m10,812,1[1]
M16 heavy duty anchor, retail excl. VAT, 4 per column. M20: to be verified.3,3 EUR3,35,6[1]
Belgian stability study 1 000-2 000 EUR (residential), German hall statics 1 500-4 500 EUR.2.500 EUR1.0004.500[1][2]
Road freight Warsaw-Duisburg Q2 2026: 1.45 contract, 1.51 spot, high adds the Flemish CO2 toll increase.1,5 EUR/km1,451,6[1][2]
No partner signed yet: 200 km for a Benelux fabricator, 1 200 km for central Poland, 800 km as a working value. Replace with the partner's real distance. (te controleren)800 km2001.200
40 t gross in the EU, flat trailer tare 8.4-12.3 t, tractor tare to be verified: 24 t payload is a working value. (te controleren)24.000 kg25.00020.000[1][2]
Hall assembly incl. ancillary costs 89 EUR/m2 (Germany, 450 m2). Low: Polish net assembly 150-300 PLN/m2, 34-68 EUR/m2 at the ECB rate of 2026-10-23 (Alfapanel, June 2025, read on 2026-10-25). High: German rate x hours.89 EUR/m239105[1][2][3]
Mobile crane 30-50 t, 8 000-18 000 EUR for 7 to 14 days in Germany: 570-2 570 EUR a day, 13 000 / 10.5 days as central.1.240 EUR/day5702.570[1]
Working assumption on crane days: one day per 100 m2 of floor, at least one day, at most 14 (the sourced hire length). (te controleren)100 m2/day15070
Gross margin of a listed steel distributor: 18.9 % in 2025, 15.9-25.5 % over 2021-2025. A sector marker, not a kit seller's margin.0,19 share of price0,160,25[1]

Configurator